Nesër seanca plenare, çfarë pritet të ndodhë në Kuvendin e Shqipërisë

Publikuar tek: aktualitet, më 18:25 17-07-2019 Nesër seanca plenare, çfarë pritet të ndodhë në Kuvendin e Shqipërisë

Kuvendi i Shqipërisë do të zhvillojë ditën e nesërme seancën e fundit parlamentar për këtë sezon.

Në këtë seancë pritet të mbahet një interpelancë e thirrur me ministren e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini.

Ndërkohë deputetët pritet që nesër të shqyrtojnë miratimin e raportit vjetor të Këshillit të Ministrave mbi zbatimin e politikave në shërbimin civil për vitin 2018.

Gjithashtu gjatë ditës së nesërme do të shqyrtohet dhe miratimi i 15 projekt-ligjeve, mes tyre edhe ndryshimet e propozuara në Kodin Penal.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0069940090179443
array(1) { ["section"]=> string(75) "neser-seanca-plenare-cfare-pritet-te-ndodhe-ne-kuvendin-e-shqiperise-172521" }