Nesër ‘’Shqiponjat’’ në luftë me ‘’Gjelat’’, trajneri i Francës bën lëvizjet e rëndësishme në formacion

Publikuar tek: sport, më 11:22 14-06-2016 Nesër ‘’Shqiponjat’’ në luftë me ‘’Gjelat’’, trajneri i Francës bën lëvizjet e rëndësishme në formacion

Nesër është ndeshja e madhe e Kombëtares Shqiptare me ‘’Gjelat’’ e Francës. Në orën 21:00 të gjithë do presim me ankth se çfarë do ndodhë, me shpresën që djemtë kuqezinj të arrijnë fitoren.

Por çfarë ka ndodhur në formacionin francez. Duket se së fundmi ka trajneri francez Didier Deschamps, ka vendosur të bëjë ndryshimin, ndryshim që e ka ndarë me gjithë publikun.

Në fushën e lojës nuk do të jenë Grizman dhe Pogda. Në vend të tyre trajneri ka menduar t’u japë përparësi Komanit, Sisoko dhe Marsial.

Për ‘’Shqiponjat’’, nuk do të luajë Lorik Cana, kapiteni i Kombëtares, i cili u penalizua me karton të kuq në ndeshjen me Zvicrën. Cana së fundmi ka patur edhe një problem në shpinë. De Biasi tashmë po vendos se kë do të vendosë për të qenë kapiteni dhe më i përfoluri është Hysaj.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.008652925491333
array(1) { ["section"]=> string(100) "neser-shqiponjat-ne-lufte-me-gjelat-trajneri-i-frances-ben-levizjet-e-rendesishme-ne-formacion-43447" }