Nesër Tirana pa drita, OSHEE publikon oraret dhe datat

Publikuar tek: aktualitet, më 20:05 13-08-2019 Nesër Tirana pa drita, OSHEE publikon oraret dhe datat

Njoftimin e bën OSHEE, sipas së cilës do të investohet në 400 kabina, ditën e nesërme, disa zona të Tiranës do të kenë ndërprerje të energjisë elektrike.

Sipas OSHEE-së, ndërprerja e energjisë për zona të ndryshme pritet të nis nga ora 09:00 dhe të përfundoi rreth orës 16:00.

Njoftim për abonentët Tiranë:

#Tirana
Investimet e OSHEE, oraret dhe zonat e stakimit më 14 gusht

#OSHEE Rajoni Tiranë vijon punën intensive për zëvendësimin e rrjetit të vjetër me të ri, duke investuar në mbi 400 kabina. 
Për datën 14 gusht, është planifikuar të punohet në 9 kabina, në oraret dhe zonat pa energji elektrike si më poshtë:

09:00-15:30/rruga “Besim Daja” pjesërisht, pranë Medresesë
09:00-15:00/rruga “Mine Peza” pjesërisht
14:00-15:00/pjesërisht midis rrugëve “Mine Peza” dhe “Sulejman Pasha”
09:00-15:00/pjesërisht zonat rreth rrugëve “Bako Dervishaj”, “Rruga e Elbasanit”, “Mustafa Lleshi”, “Sandër Prosi” dhe “Mihal Ciko”
12:00-13:30/rruga “Sotir Peci”, pranë Bllokut të Ambasadave
12.00-14:00/rruga “Kongresi Lushnjës” pjesërisht
14.00-16.00/pjesërisht rrugët “Kongresi Lushnjes” dhe “Ylbere Bylykbashi”
10.00-12.00/ pjesërisht rrugët “Prokop Mima” dhe “Ndrek Luca”

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030297994613647
array(1) { ["section"]=> string(60) "neser-tirana-pa-drita-oshee-publikon-oraret-dhe-datat-175242" }