Nevrikosen myslimanët me e-mailin e Ramës: Është Islamofob! Ja letra e plotë

Publikuar tek: aktualitet, më 10:14 11-09-2015 Nevrikosen myslimanët me e-mailin e Ramës: Është Islamofob! Ja letra e plotë Edi Rama me ministrat

E-maili i kryeministrit Edi Rama që e botoi ekskluzivisht Newsbomb.al, ka nevrikosur seriozisht shumë qytetarë me besim mysliman. Sipas tyre Rama është islamofob, pasi e-maili i tij dërguar ministrave, ku u kërkohej të ‘’Mbysnin turkun’’ brenda tyre, është njësoj si ideologjia komuniste.

Letra e plotë e Observatorit Kombëtar kundër Islamofobisë:

 “Letra e Kryeministrit Edi Rama eshte katerciperisht e mbushur me nje fjalor islamofob!

Z. Kryeminister kur thote: "Kjo qeveri ka vetëm një armik dhe ky armik është turku, që jeton brenda secilit prej jush, o mbyteni o përgatituni për të lënë anijen!!!" pa dyshim se nuk e ka fjalen per turkun e sotem.

Fjala "turk" gjate periudhes se Perandorise Osmane ishte sinonim i fjales "musliman". Kur njerezit pyeteshin se ciles fe i perkisnin, ata pergjigjeshin: "Turk elhamdulillah", ose thene ndryshe: "Musliman, fale Zotit".

Ndersa gjate periudhes komuniste ky term u be sinonim i cilesive negative tek nje person.

Atehere cilin "turk" brenda vetes duhet te vrasin ministrat sipas z. Rama?!

Perdorimi i arkaizmave te tilla, te cilat jane produkt i kohes se erret te komunizmit dhe propagandes antifetare tregon se mendja dhe shpirti i ketyre njerezve qe na udheheqin nuk ndahet dot nga ajo trashegimi ideologjike qe na la diktatura komuniste”

LEXO EDHE:EKSKLUZIVE/ZBARDHET EMAILI I RAMES PER MINISTRAT: JENI BERE ARROGANTE, AMBASADORET TALLEN ME JU. NDRYSHONI OSE LINI ANIJEN

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tirana dhe Durrësi “shkrihen” bashkë, ja plani i ri për "Durana"
Kallëzohet Arben Ndoka për fshehjen e 1.5 milionë euro. Reagon ish-deputeti: Pasuria ime nga puna e ndershme »
Article Logic
Execution time: 0.0061290264129639
array(1) { ["section"]=> string(80) "nevrikosen-myslimanet-me-e-mailin-e-rames-eshte-islamofob-ja-letra-e-plote-20527" }