Newsbomb.al zbulon ofertat për privatizimin e INSIG-ut

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:30 11-03-2016 Newsbomb.al zbulon ofertat për privatizimin e INSIG-ut

Newsbomb.al zbulon ofertat për privatizimin e INSIG-ut. Ky është një dokument i shkëputur nga raporti, ku duken qartë 4 ofertat. Më e larta është ajo e ‘’Eurosig sh.a’’ me pronar Kadri Morinën.

Më pas renditen ofertat e ‘’Recovered Earth Technologies’’ dhe Shyqyri Duraku, oferta e ‘’Balfin shpk’’ dhe oferta e Kastratit dhe Albsiguracion. Katër ofertat së bashku me vlerat janë:

Balfin shpk – vlera e ofertës 1,656,000,000 lekë

Kastrati dhe Albsig (joint venture) – vlera e ofertës, 1,525,473,000 lekë

Recovered Earth Technologies & Duraku shpk – vlera e ofertës 2,152,800,000 lekë

Eurosig – vlera e ofertës 2,222,122,000 lekë 

Ish-kryeministri Sali Berisha akuzoi kryeministrin Rama se po ia jepte INSIG-un vëllait të tij Olsi Rama, por nga sa shihet, Olsi Rama nuk figuron mes ofertuesve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.008756160736084
array(1) { ["section"]=> string(60) "newsbomb-al-zbulon-ofertat-per-privatizimin-e-insig-ut-34805" }