Nexhi shkarkohet nga posti i drejtorit të Policisë së Shkodrës

Publikuar tek: aktualitet, më 15:50 07-02-2015 Nexhi shkarkohet nga posti i drejtorit të Policisë së Shkodrës

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka shkarkuar nga pozicioni i drejtorit të Policisë së Shkodrës, Shaban Nexhin.

Nexhi mbante këtë pozicion që prej vitit 2013 dhe mësohet se shkak për shkarkimin e tij janë bërë numri i lartë i vrasjve pa autorë.

Ndërkohë që në krye të Policisë së Shkodrës, është emëruar ish zv/Drejtori për Mbrojtjen e Dëshmitarëve dhe të Bashkëpunëtorëve të Drejtësisë, Lorenc Paganika.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Prurjet e reshjeve, hapen portat e Hecit të Fierzës
Përmbytjet/ Bushati kërkon ndihmë nga Katari »
Article Logic
Execution time: 0.012686014175415
array(1) { ["section"]=> string(67) "nexhi-shkarkohet-nga-posti-i-drejtorit-te-policise-se-shkodres-2649" }