Nexhmije Pagarusha mbush 85-vjeç, nderohet nga Donald Trump

Publikuar tek: kulture-art, më 12:35 06-05-2018 Nexhmije Pagarusha mbush 85-vjeç, nderohet nga Donald Trump Nexhmije Pagarusha

Tirana feston sonte ditëlindjen e “Mbretëreshës” së këngës shqiptare, Nexhmije Pagarusha.

Me rastin e 85 vjetorit të ditelindjes së zonjës së madhe të këngës, Nexhmije Pagarusha, (Nderi i Kombit), presidenti amerikan Donald Trump i ka akorduar asaj medalje Mirënjohjeje.

Me këtë rast sot, në datën 6 maj 2018, ditë e dielë, ora 18:30 Shoqata RessEgnatia dhe Unioni Gazetarëve Shqiptarë, organizojnë aktivitet në sallën e Universitetit të Arteve të Bukura, (Akademisë se Arteve) me pjesëmarrjen e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, Ministrave nga Shqipëria dhe Kosova, Akademikë dhe personaliteteve të fushave të ndryshme. Lidhur me aktivitetin Unioni i Gazetarëve Shqiptarë bën ftesë për pjesmarrje në nderimin e artistes së madhe Zonjës Pagarusha!

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0075399875640869
array(1) { ["section"]=> string(65) "nexhmije-pagarusha-mbush-85-vjec-nderohet-nga-donald-trump-119691" }