Nga bora në breshër dhe shi... Përmbyset situata e motit në Gjirokastër

Publikuar tek: aktualitet, më 12:12 10-01-2019 Nga bora në breshër dhe shi... Përmbyset situata e motit në Gjirokastër

Gjatë natës dhe paradite kanë vazhduar rreshjet e dendura të shiut dhe breshërit në Gjirokastër.

Minimizohen rreziqet nga prezenca e borës, por shtohet rreziku i përmbytjeve nga vërshimet e ujërave. Raportohet se rrugët dhe sokakët jane kthyer në perrenj të rrembyshëm. Mjetet dhe punonjësit e strukturave vendore të Bashkise, Prefekturës dhe Keshillit të Qarkut të Gjirokastrës po punojnë për pastrimin e borës masive që ka pushtuar rrugët e për të çelur grykat e kanaleve dhe pusetat e bllokuara.

Situata është ende e vështirë në zonat malore të Kurveleshit, Frashërit, Zagories, Pogonit dhe Golemit.

 

49599776_10217053840772023_28245032083390464_n.jpg

49820765_10217053841572043_2753105256853274624_n.jpg49293647_10217053840412014_6108706546009505792_n (1).jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përshkallëzohet protesta, studentët "ngujohen" në fakultete (VIDEO)
Vettingu/ Probleme në tre shtyllat kryesore të vlerësimit, shkarkohet kreu i Gjykatës së Shkodrës   »
Article Logic
Execution time: 0.012971878051758
array(1) { ["section"]=> string(75) "nga-bora-ne-bresher-dhe-shi-permbyset-situata-e-motit-ne-gjirokaster-148224" }