Nga e hëna të gjitha bizneset mund të regjistrohen te noterët, ja çfarë nevojitet

Publikuar tek: aktualitet, më 09:38 16-09-2015 Nga e hëna të gjitha bizneset mund të regjistrohen te noterët, ja çfarë nevojitet

Të gjitha bizneset mund të regjistrohen prej ditës së hënë te zyrat noteriale në të gjithë vendin.

Drejtoresha e Qëndrës Kombëtare të Regjistrimit, Vasilika Vjero tha se regjistrimi te noterët në të gjithë vendin do të bëhet për të ulur rradhët e gjata në zyrat e QKR-së të krujuara nga fluksi i madh i qytetarëve që kërkojnë të regjistrojnë biznesin, një fluks i rritur ndjeshëm pas aksionit kundër informalitetit.

Vrero tha se qytetarët duhet të jenë të kujdesshëm që të japin te noterët informacionin e saktë për biznesin si dhe vendndodhjen e tij të asktë. Të gjithë ata që duan të regjistrojnë biznesin duhet të disponojnë edhe një adresë elektronike.

Por regjistrimi i bizneseve do të vijojë edhe në zyrat e QKR-së si edhe “online”. Vjero tha se regjistrimi te noterët do të bëhet kundrejt në pagese modeste.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shkodra mbyll qepenat e dyqaneve në pritje të Ramës dhe drejtoreshës Shehaj (Foto)
Donald Lu: Më të pasurit e blejnë drejtësinë, gjykatës, prokurorë e politikanë të korruptuar do kundërpërgjigjen »
Article Logic
Execution time: 0.01301908493042
array(1) { ["section"]=> string(86) "nga-e-hena-te-gjitha-bizneset-mund-te-regjistrohen-te-noteret-ja-cfare-nevojitet-20905" }