Nga Fatos Nano te Artur Zheji, Blendi Klosi dhe Skënder Gjinushi, Thaçi dekoron 50 personalitete shqiptare

Publikuar tek: aktualitet, më 19:45 14-06-2019 Nga Fatos Nano te Artur Zheji, Blendi Klosi dhe Skënder Gjinushi, Thaçi dekoron 50 personalitete shqiptare Presidenti Thaçi duke dekoruar me 'Urdhrin e Pavaresise' Neritan Ceken

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dekoruar sot në Tiranë 50 personalitete të shquara të cilët kanë kontribuar në pavarësinë e Kosovës.

Presidenti Thaçi ka dekoruar disa ish kryeministra, ish ministra, gazetarë, intelektualë si Fatos Nano, Artur Zheji, Aleksandër Meksi, Fatos Klosi, Kiço Blushi (pas vdekjes), Paskal Milo, Neritan Ceka, Gazmend Demi, Skënder Gjinushi, Blendi Klosi etj.

Thaçi nderoi me ‘Urdhrin e Pavarësisë’ institucionet dhe personalitetet për kontributin e tyre të lartë për Pavarësinë e Kosovës. 

Thaci.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01100492477417
array(1) { ["section"]=> string(111) "nga-fatos-nano-te-artur-zheji-blendi-klosi-dhe-skender-gjinushi-thaci-dekoron-50-personalitete-shqiptare-168254" }