Nga Google mund të porosisni apo të rezervoni darkën

Publikuar tek: bota, më 21:06 10-08-2016 Nga Google mund të porosisni apo të rezervoni darkën

Gjigandi i teknologjisë Google India ka prezantuar veçorinë e re në aplikacionin e tij të kërkimit nga i cili mund të porosisni drekën, darkën apo të rezervoni një tavolinë në restorantin tuaj të preferuar.

“Që nga dita e sotme, kur njerëzit të kërkojnë në telefonat e tyre për restorantet më të afërt do të ofrohet edhe një opsion për rezervim në rezultatet e kërkimit” publikoi Google në një blogpost të Martën.

Duke përdorur Google Search dhe Google app i ofruar në platformat Android dhe iOS, përdoruesit tani mund edhe të porosisin ushqimin e tyre online i cili do ti ofrohet nga dy shërbimet Zomato dhe Swiggy që janë partnerët e parë të Google në këtë risi, raporton Krokodili.al

Kompania e ofron këtë së bashku me një seksion ku njerëzit shkruajnë apo hedhin fotot e tyre online.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vrasësi serial “Grim Sleeper” dënohet me vdekje nga gjykata e Los Anxhelesit
Fotolajm / Tymi nga një vatër e madhe zjarri në Francë errëson qiellin »
Article Logic
Execution time: 0.020336151123047
array(1) { ["section"]=> string(58) "nga-google-mund-te-porosisni-apo-te-rezervoni-darken-49376" }