Nga heqja e kasave te inspektorët, PD nxjerr videon: Si Edi Rama kopjoi programin tonë

Publikuar tek: politike, më 19:18 29-09-2020 Nga heqja e kasave te inspektorët, PD nxjerr videon: Si Edi Rama kopjoi programin tonë Dorjan Teliti

Eksperti i Ekonomisë në PD, Dorjan Teliti, ka akuzuar kryeministri Rama se ka kopjuar Partinë Demokratike për idenë e heqjes së taksave dhe inspektorëve tatimorë.

Ai thotë se Rama për 7 vite ka shkelur mbi mundin dhe djersën e shqiptarëve të ndershëm që punojnë çdo ditë.

“Iku kasa bashkë me inspektorët! Po për çfarë do i duhen tani kasat e tenderuara?

Thjesht për të mbush xhepat me vjedhjen e radhës! Sa për biznesin e vogël, atë e ka shkatërruar totalisht!

KUJDES! Kjo është fytyra e gënjeshtarit kronik! Ky është ai që për 7 vjet ka shkelur mbi mundin dhe djersën e shqiptarëve të ndershëm që punojnë çdo ditë. Koha ta largojmë të keqen po afron”, shkruan Teliti.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094659328460693
array(1) { ["section"]=> string(91) "nga-heqja-e-kasave-te-inspektoret-pd-nxjerr-videon-si-edi-rama-kopjoi-programin-tone-222146" }