Nga Juristi i PS dhe i PD, tek ish-kryetarja e KQZ, ja cilët janë 20 kandidatët për Avokat të Popullit (LISTA DHE KONKURRIMI)

Publikuar tek: aktualitet, më 15:48 23-01-2017 Nga Juristi i PS dhe i PD, tek ish-kryetarja e KQZ, ja cilët janë 20 kandidatët për Avokat të Popullit (LISTA DHE KONKURRIMI)

20 persona kanë futur emrin e tyre në listën për t’u zgjedhur Avokat I Popullit. Komisioni i Çështjeve Ligjore në Kuvendin e Shqipërisë njofton se në datën 25 janar, në orën 10 do të zhvillohen seancat dëgjimore me secilin nga kandidatët e vetëofruar për postin e Avokatit.

Janë regjistruar të gjithë ata persona që kanë dorëzuar dokumentacionin deri në datën 19 janar.

Radha e kandidatëve që do të dëgjohen, do të jetë sipas renditjes alfabetike të mbiemrit të secilit kandidat si më poshtë vijon:

Olta Aliaj

Drita Avdyli

Yllka Banushi

Rezarta Bitri

Jordan Daci

Katriot Frashëri

Altin Goxhaj

Gëzim Gjana

Mimoza Gjika

Genci Gjonçaj

Adrian Licaj

Lefterie Luzi ( Lleshi )

Anton Lleshaj

Bujar Madani

Erinda Ndroqi

Suzana Pasha

Zhaklin Peto

Igli Totozani

Denar Veshi

Rovena Voda

“Secili kandidat mund të bëjë prezantim deri në 7 minuta të CV së tij  dhe platformës përkatëse për ushtrimin e këtij funksioni kushtetues. Më pas do të vijohet me pyetje nga deputetet e Komisionit për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe te Drejtat e Njeriut”, thuhet në njoftimin e kuvendit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Bënin kërdinë me vjedhjen e karburanteve, arrestohet 20 vjeçari pjesë e grupit të grabitësve
Konfliktohen dy persona në Elbasan dhe nxjerrin armët, plumbat godasin një të moshuar »
Article Logic
Execution time: 0.011569976806641
array(1) { ["section"]=> string(127) "nga-juristi-i-ps-dhe-i-pd-tek-ish-kryetarja-e-kqz-ja-cilet-jane-20-kandidatet-per-avokat-te-popullit-lista-dhe-konkurrimi-66399" }