Nga kokaina dhe kanabisi tek dhuna në familje, policia e Beratit arreston 5 persona

Publikuar tek: aktualitet, më 21:14 18-09-2020 Nga kokaina dhe kanabisi tek dhuna në familje, policia e Beratit arreston 5 persona Foto ilustruese

Gjatë 24 orëve të fundit policia e Beratit ka arrestuar pesë persona, për vepra të ndryshme penale, ndëkohë një proçedohet në gjendje të lirë.

Ky aksion ka filluar që ditën e djeshme dhe është finalizuar sot në mbrëmje. Në thelb ky operacion ka pasur si qëllim mbajtjen në kontroll të situatës kriminale dhe rendit publik në vend, dhe kapjen e personave me në kërkim.

Policia e Beratit ka kontrrolluar në 24-orët e fundit 264 automjete dhe ka ushtruar kontrroll fizik në 340 shtetas. Në prangat e policisë kanë rënë shtatasit: D.T,i cili u kap me disa doza me kokainë dhe cannabis sativa në automjetin e tij.

A.H dhe K.H,që u kapën duke drejtuar motoçikletat pa leje drejtimi, L.V,që ishte shpallur në kërkim për veprën penale “Dhuna në familje” dhe K.K,pasi ishte me masën e sigurimit “arrest në shtëpi” dhe gjatë kontrrolleve u kap nga shërbimet e Policisë në një lokal.

Gjithashtu,policia ka proceduar penalisht edhe shtetasin E.H,pasi gjatë kontrollit i’u gjet një dorezë metalike.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0065758228302002
array(1) { ["section"]=> string(89) "nga-kokaina-dhe-kanabisi-tek-dhuna-ne-familje-policia-e-beratit-arreston-5-persona-220869" }