Nga “Kopshti Botanik”, Kuçi: Dola në ballkon për të pirë kafen dhe besoje apo jo m’u kënaq zemra

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:36 20-04-2016 Nga “Kopshti Botanik”, Kuçi: Dola në ballkon për të pirë kafen dhe besoje apo jo m’u kënaq zemra

Këto janë pamjet nga lart të zonës përreth “Kopshtit Botanik”. Ori Kuçi, vajza që posedon “Jardin de Paris”, thotë se ka dalë në ballkon për të pirë një kafe dhe është kënaqur nga çfarë ka parë: Një ekip njerëzish që rregullonin “oborrin” e shtëpisë dhe tri vajza e një djalë që i mbikqyrnin.

Kuçi jep edhe një mesazh për të qenë sa më të lumtur në mjedisin ku jetojmë.

“Shiko, nëse secilit nga ne, teë fillojë t’i dhimbset shtëpia e vet, e të mos i hedhë plehrat në rrugë për të mbajtur pastër makinën, kushedi sa të lumtur do ishim e kushedi edhe më me pak mllef për të sharë kë mundemi. Dola në ballkon për të pire kafen, dhe besoje apo jo, m’u kënaq zemra që pashë një ekip kaq të madh njerëzish që rregullonin " oborrin" e shtëpisë. Post jelekëve jeshile, edhe 3 vajza dhe një djalë që monitoronin punën. Falemnderit”.

 

kp1.jpg

kop2.jpg

kop3.jpg

kop4.jpg

kop5.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028777837753296
array(1) { ["section"]=> string(98) "nga-kopshti-botanik-kuci-dola-ne-ballkon-per-te-pire-kafen-dhe-besoje-apo-jo-m-u-kenaq-zemra-38156" }