Nga Korça Rama kujton momentin e mbërritjes së Isa Boletinit në Vlorë (FOTO)

Publikuar tek: kulture-art, më 20:20 27-11-2017 Nga Korça Rama kujton momentin e mbërritjes së Isa Boletinit në Vlorë (FOTO)

Kryeministri Rama për ditëne  sotme në rubrikën e "amarcord" ka zgjedhur të postojë një foto të luftëtarit shqiptar Isa Boletini në momentin kur hynte në Vlorë në vitin 1912-të.

Rama e lidh këtë foto me aktualitetin duke shkruar se shqiptarët duhet të vazhdojnë të punojnë për bashkim nën kupolën e Bashkimit Europian.

“Sot në Korçë, Kosova dhe Shqipëria bënë një hap përpara drejt ëndrrës së përbashkët të unitetit nën yjësinë europiane”, shkruan Rama ndër të tjera.

Më poshtë postimi i plotë: 

Screenshot_26.jpg

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0074977874755859
array(1) { ["section"]=> string(81) "nga-korca-rama-kujton-momentin-e-mberritjes-se-isa-boletinit-ne-vlore-foto-101002" }