‘Nga Koreja e Veriut, me tmerr’, dokumentari i NYT që tregon se lufta atomike mund të jetë shumë pranë

Publikuar tek: bota, më 19:31 03-12-2017 ‘Nga Koreja e Veriut, me tmerr’, dokumentari i NYT që tregon se lufta atomike mund të jetë shumë pranë

Kur gazetari Nicholas Kristof udhëtoi në vendin më të izoluar të botës, ai gjeti një komb të inatosur me Donald Trump dhe të përgatitur për luftë bërthamore - në kopshte, parqe zbavitëse dhe sallat e qeverisjes.

Gazetari Kristof tregohet shumë i kujdesshëm me pyetjet e tij drejtuar një zyrtari të lartë koreanoverior nga Ministria e Jashtme. Grupi i të huajve shoqërohen dhe survejohen në çdo hap në vizitën e tyre.

Koreanoveriorët shprehin urrejtjen për amerikanët, burra, gra, fëmijë, të gjithë kanë të njëtin rrëfim të ngulitur nga propaganda e diktatorit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kurdët fitojnë betejën me ISIS, çlirojnë provincën e pasur me naftë
Roboti i parë në botë Sofia ÇUDIT të gjithë, pse kërkon të bëjë fëmijë »
Article Logic
Execution time: 0.010336875915527
array(1) { ["section"]=> string(105) "nga-koreja-e-veriut-me-tmerr-dokumentari-i-nyt-qe-tregon-se-lufta-atomike-mund-te-jete-shume-prane-101822" }