Nga KULLA e KUQE e shumëdiskutuar, fotografi sjell foton magjike nga PASHKËT KORÇARE

Publikuar tek: aktualitet, më 19:13 06-04-2018 Nga KULLA e KUQE e shumëdiskutuar, fotografi sjell foton magjike nga PASHKËT KORÇARE Pamje nga 'Kulla e Kuqe' në Korçë gjatë festimeve të Pashkëve Orthodokse

Duket se kulla e diskutuar në qendër të Korçës ka shpërbyer për një qëllim.

Është fotografi korçar Olger Zaçe që sjell foton e festimeve madhështore së të Premtes së Pashkëve në qytetin e Korçës.

Njerëzit e shumtë, kanë dalë në qendër të qytetit dhe nga Katedralja shkojnë drejt sheshit kryesor dhe në krye të njerëzve janë priftërinjtë orthodoksë në ritualin e tyre të së premtes.

Duket se Korça orthodokse i feston më bukur se kushdo edhe Pashkët, aty ku qytetarët kanë nevojë për të festuar në ditë si këto.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përplasi makinën e policisë, në kërkim djali i biznesmenit nga Elbasani
Elbasan, SULM ME THIKA në mes të qytetit »
Article Logic
Execution time: 0.010991811752319
array(1) { ["section"]=> string(90) "nga-kulla-e-kuqe-e-shumediskutuar-fotografi-sjell-foton-magjike-nga-pashket-korcare-115955" }