Nga Lindja në Perëndim të diellit, dy foto të jashtëzakonshme shkrepur në hapësirë nga NASA

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:31 16-01-2016 Nga Lindja në Perëndim të diellit, dy foto të jashtëzakonshme shkrepur në hapësirë nga NASA

Dy momente të jashtëzakonshme që tregojnë lindjen e diellit dhe ndriçimit të tokës nga rrezet e tij si dhe perëndimi i tij. NASA ka fiksuar këto dy momente nga hapësira. Edhe për vetë astronautët këto dy momente janë brilante. Lindja e diellit është kapur nga Scott Kelly në 13 janar dhe pas 8 orësh është realizuar imazhi i dytë. ‘’Dita 292. Ngjyrat e perëndimit. Natën e Mirë nga stacioni hapsinor’’, shkruan austronauti Kelly.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.05066704750061
array(1) { ["section"]=> string(96) "nga-lindja-ne-perendim-te-diellit-dy-foto-te-jashtezakonshme-shkrepur-ne-hapesire-nga-nasa-30127" }