Nga lojtar në trajner futbolli tek femrat, historia e ish-futbollistit të Tiranës: Të punosh me femrat është...

Publikuar tek: sport, më 15:08 06-12-2018 Nga lojtar në trajner futbolli tek femrat, historia e ish-futbollistit të Tiranës: Të punosh me femrat është...

Futbolli në Shqipëri është sporti më i zhvilluar dhe më i ndjekur. Por futbolli i femrave nuk ka të njëjtën vëmendje dhe interes sa futbolli profesionist për meshkuj. Në një intervistë për emisionin Adrenalinë në IN Tv, trajneri i ekipit Tirana As tregon se si është eksperienca me futbollistet femra.

“Të punosh më femrat është një ekperiencë ndryshe nga futbolli. Ata janë shumë aktivë, nëse ti i toleron ata ta shpërblejnë në fushën e lojës, sa më mirë të sillesh aq më mirë luajnë” tha tekniku Kamshi për IN Tv.

Ish futbollisti i Tiranës rrëfen edhe për karrierën e tij si futbollist dhe kalimin e tij në trajner të ekipit të futbollit Tirana As. “ Sportin e kam nisur që i vogël me ekipet e moshave të Tiranës, Partizanit dhe Dinamos. Më pas kam luajtur me ekipet e para. Për shkak të një dëmtimi mu desh që të largohesha nga futbooli dhe vazhdova fillimisht si ndihmës tranjer dhe më pas si trajner tek ekipi i femrave” - u shpreh trajneri Kamshi.

LEXO EDHE http://www.intv.al/nga-lojtar-ne-trajner-futbolli-tek-femrat-historia-e-ish-futbollistit-te-tiranes-te-punosh-me-femrat-eshte-video-80825?fbclid=IwAR0_sj7AAv-kABP8eGqJMN5fRufmDLqOfQjs2X_sCmZFOCjDVIzgUPj5adQ

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022379875183105
array(1) { ["section"]=> string(113) "nga-lojtar-ne-trajner-futbolli-tek-femrat-historia-e-ish-futbollistit-te-tiranes-te-punosh-me-femrat-eshte-144154" }