Nga masa kundër shitblerjes së votes deri tek ndarja e politikës nga krimi, zbardhet DOKUMENTI i miratuar nga kalendari i Këshillit Politik

Publikuar tek: aktualitet, më 12:15 27-01-2020 Nga masa kundër shitblerjes së votes deri tek ndarja e politikës nga krimi, zbardhet DOKUMENTI i miratuar nga kalendari i Këshillit Politik

Është zbardhur dokumenti i miratuar në grupin e punës të përbërë nga Oerd Bylykbashi nga PD, Petrit Vasili nga LSI, përfaqësuesja e opozitës parlamentare Rudina Hajdari dhe përfaqësuesi i PS Damian Gjiknuri.

Mësohet se Reforma zgjedhore duhet te mbyllet brenda dates 15 mars 2020.

Më poshtë është Kalendari i temave qe duhen trajtuar nga grupi i kater perfaqesuesve politike dhe ekspertet, sipas autorizimit nga Keshilli Politik:

83825464_2604565976494094_5124001481409691648_n.jpg

Gjithashtu, grupi i punës  ka renditur mes çështjeve prioritare listat e zgjedhësve, pajisjen me karta ID dhe parandalimin e votinit fiktiv, rolin e medias në fushatë, parandalimin e abuzimit me burimet shtetërore dhe administratën publike, paanshmërinë e administratës zgjedhore në të gjitha nivelet.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0072810649871826
array(1) { ["section"]=> string(145) "nga-masa-kunder-shitblerjes-se-votes-deri-tek-ndarja-e-politikes-nga-krimi-zbardhet-dokumenti-i-miratuar-nga-kalendari-i-keshillit-politik-193276" }