Nga mos-grumbullimi me 10 persona te ndalimi i festave dhe vakive, Manastirliu tregon kur hyjnë në fuqi masat e reja anticovid

Publikuar tek: aktualitet, më 18:56 17-11-2020 Nga mos-grumbullimi me 10 persona te ndalimi i festave dhe vakive, Manastirliu tregon kur hyjnë në fuqi masat e reja anticovid Fotomontazh/ Ogerta Manastirliu

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu më herët ka firmosur urdhrin për masat e reja kufizuese anticovid-19, pas daljes publike të Komitetit Teknik të Ekspertëve.

Duke filluar që sot, ndalohen grumbullimet me më shumë se 10 persona, ndalohen tubimet dhe mbledhjet partiake.

Gjithashtu është e ndaluar të kryhen ceremoni festive dhe mortore, pasi konsiderohen si burime dhe vatra infeksioni.

masat_copy.jpg

Me anë të një shënimi në rrjete sociale, Manastirliu i bën apel qytetarëve që të zbatojnë rregullat dhe të bëhen bashkë që të mposhtim këtë sëmundje të rrezikshme.

Screenshot_18.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kokainë nga Gjermania drejt Italisë, kush janë vëllezërit nga Fushë Kruja 'kokat' e grupit kriminal (EMRAT)
Covid-i prek qendrën e personave me aftësi ndryshe në Vlorë, karantinohen 8 persona mes të cilëve 3 fëmijë »
Article Logic
Execution time: 0.011626005172729
array(1) { ["section"]=> string(132) "nga-mos-grumbullimi-me-10-persona-te-ndalimi-i-festave-dhe-vakive-manastirliu-tregon-kur-hyjne-ne-fuqi-masat-e-reja-anticovid-228110" }