Nga nënkryetar i Kuvendit, te zëdhënësi, sekretari dhe kryetari i grupit të PD: Zbardhen emërimet e reja të Bashës

Publikuar tek: politike, më 19:01 08-09-2017 Nga nënkryetar i Kuvendit, te zëdhënësi, sekretari dhe kryetari i grupit të PD: Zbardhen emërimet e reja të Bashës

Gjatë mbledhjes me dyer të mbyllura të grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zgjedhur në krye të grupit parlamentar të PD-së, Edmond Spahon ndërsa nënkryetar janë zgjedhur Gent Strazimiri, Oerd Bylykbashi dhe Enkelejd Alibeaj.

Nënkryetar i Kuvendit është propozuar Edi Paloka, ndërsa poste të rëndësishme në parti kanë marrë edhe Grida Duma e Ervin Saliajni.

Përkatësisht Duma do të jetë zëdhënëse e Partisë Demokratike ndërsa Salianji është zgjedhur sekretar i grupit të PD-së.

Genc Pollo - Komisioni i Integrimit (Kryetar ose nënkryetar)

Albana Vokshi - Komisioni i Medias (Kryetar ose nënkryetar)

Halim Kosova - Komisioni i Shëndetësisë (Kryetar ose nënkryetar)

Flamur Noka - Nënkryetar i Komisionit të Sigurisë

Eduard Halimi - Nënkryetar i Komisionit të Ligjeve

Tritan Shehu - Nënkryetar i Komisionit të Jashtëm

Florion Mima - Nënkryetar i Komisionit të Veprimtarive Prodhuese

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0065159797668457
array(1) { ["section"]=> string(117) "nga-nenkryetar-i-kuvendit-te-zedhenesi-sekretari-dhe-kryetari-i-grupit-te-pd-zbardhen-emerimet-e-reja-te-bashes-91637" }