Nga nesër… përgatituni për të FTOHTIN e MADH! Ja si ndryshon moti

Publikuar tek: aktualitet, më 11:31 11-02-2019 Nga nesër… përgatituni për të FTOHTIN e MADH! Ja si ndryshon moti Ilustruese

Sot do mund t’i gëzoheni temperaturave normale pasi në vazhdim, vendi do të përfshihet nga i ftohti.

 

Sipas Meteoalb, e hëna mbetet me temperatura të larta por me reshje shiu deri në mbrëmje kur dëbora shfaqet në pjesën më të madhe të zonave malore.

E marta sjell rënie të ndjeshme të temperaturave dhe vijojnë reshjet e dëborës në Lindje – Juglindje. E mërkura dhe deri në fundjavë, sjellin mot të kthjellët por shumë të ftohtë; temperaturat e natës dhe mëngjesit ulen deri 10°C nën ZERO ndërsa gjatë mesditës maksimumi do të ngjitet deri 12°C.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025710105895996
array(1) { ["section"]=> string(70) "nga-neser-pergatituni-per-te-ftohtin-e-madh-ja-si-ndryshon-moti-152359" }