‘Nga parajsa në ferr’, Kroacia turpërohet kundër Spanjës

Publikuar tek: sport, më 22:49 11-09-2018 ‘Nga parajsa në ferr’, Kroacia turpërohet kundër Spanjës

Nënkampionët e botës kanë zbritur me këmbë në tokë mbrëmjen e sotme pas humbjes me rezultatin e thellë 6-0 kundër Spanjës. 

Kroacia u tregua totalisht e pafuqishme ndaj “la roja” e cila dominoi plotësisht ndeshjen duke shënuar plot 6 herë me anë të Saul, Asensio, Rodrigo, Ramos, Isco, dhe një autogoli të portierit të “dalmatëve” Kaliniç.

Nga ana tjetër në ndeshjet e tjera Greqia u mund me rezultatin 2-1 nga Hungaria, ndërkohë që pas humbjes së thellë me Zvicrën, Islanda zhgënjeu sërish, këtë rradhë me Belgjikën me të cilën u mundën 3-0.

Më poshtë keni dhe të gjitha rezultatet e takimeve të sotme në Nations League:

liga.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.091670989990234
array(1) { ["section"]=> string(60) "nga-parajsa-ne-ferr-kroacia-turperohet-kunder-spanjes-134002" }