Nga rruga ‘Orikum-Dukat’ deri tek ‘Milot- Balldren’, Kuvendi rrëzon 8 dekretet e presidentit Meta

Publikuar tek: aktualitet, më 15:12 12-09-2019 Nga rruga ‘Orikum-Dukat’ deri tek ‘Milot- Balldren’, Kuvendi rrëzon 8 dekretet e presidentit Meta

Sapo janë rrëzuar në Kuvendin e Shqipërisë tetë dekretet e Presidentit të Republikës Ilir Meta.

Surpriza ishin dy koncesionet e rrugëve Milot Balldre dhe Orikum-Dukat, të cilat u rrëzuan pavarësisht shumë diskutimeve.

Dekretet e rrëzuara:

Për ligjin për rezervat materiale të shtetit- 19 vota pro, 78 kundër dhe  abstenim dhe 3 kundër

Për privatizimin dhe dhënien në përdorim shoqërive tregtare-23 vota pro, 76 kundër dhe 3 abstenim

Për ligjin e për vetëqeverisjen vendore-22 vota pro, 76 kundër dhe 3 abstenim

Për ligjin për planifikimin dhe zhvillimin e territorit-23 vota pro, 76 kundër dhe 3 abstenim

Për ligjin për koncesionet dhe partneritetin publik privat-22 vota pro, 76 kundër dhe 4 abstenim

Për koncesionin e rrugës ‘Orikum– Dukat’-22 vota pro, 74 kundër dhe 4 abstenim

Për koncesionin e rrugës ‘Milot – Balldren’-23 vota pro, 76 kundër dhe 3 abstenim

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0090889930725098
array(1) { ["section"]=> string(98) "nga-rruga-orikum-dukat-deri-tek-milot-balldren-kuvendi-rrezon-8-dekretet-e-presidentit-meta-178212" }