Nga Saranda në Preshevë, nga Vlora në Tetovë, të gjithë në festën kuqezi (Fotot)

Publikuar tek: aktualitet, më 20:39 11-10-2015 Nga Saranda në Preshevë, nga Vlora në Tetovë, të gjithë në festën kuqezi (Fotot)

Mijëra qytetarë kanë vërshuar në rrugët dhe sheshet e qyteteve si Saranda, Vlora, Fieri, Tirana, Tetova, Shkupi, Presheva, Tuzi, Prishtina, Kumanova e shumë të tjera duke festuar kualifikimin e Shqipërisë në Kampionatin Europian.

Në këtë ditë historike për futbollin shqiptar festimet kanë shpërthyer në të gjitha trevat shqiptare dhe jo vetëm. Festës kuqezi i janë bashkuar edhe shqiptarët e Zvicrës, Italisë, Shteteve të Bashkuara e shumë vende të tjera ku jetojnë shqiptarë.

Tiranë

tirane.jpg

Prishtinë

prishtine.jpg

Sarandë

Sarande.jpg

Kumanovë

kumanova.jpg

Fier

fier.jpg

Preshevë

presheve.jpg

Zvicër

zvicer.jpg

Tetovë

tetove.jpg

Shijak

shijak.jpg

 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Lot gëzimi, çastet e festës së kuqezinjve pas ndeshjes (Video)
Rrefëhet babai-hero: Si e shpëtova foshnjën nga përmbytja »
Article Logic
Execution time: 0.013378858566284
array(1) { ["section"]=> string(82) "nga-saranda-ne-presheve-nga-vlora-ne-tetove-te-gjithe-ne-festen-kuqezi-fotot-22902" }