Nga shkarkimet e pajustifikuara deri tek roli i grave, zbardhen POROSITË e Ramës për drejtuesit e katër qarqeve të veriut

Publikuar tek: politike, më 16:40 16-07-2019 Nga shkarkimet e pajustifikuara deri tek roli i grave, zbardhen POROSITË e Ramës për drejtuesit e katër qarqeve të veriut

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur pak më parë drejtuesit e katër qarqeve të veriut në selinë e Partisë Socialiste.

Konktretisht, ai ka mbledhur në seli drejtuesit e Shkodër, Kukës, Lezhë dhe Dibër, të cilëve i ka dhënë edhe disa porosi për vazhdimësinë e punës në bashkitë përkatëse pas zgjedhjeve të 30 Qershorit.

Kujtojmë që gjatë ditës së djeshme, Rama vendosi të jetë koordinator politik i veriut të Shqipërisë.

Disa nga porositë e Ramës:

Kujdes me emërimet dhe shkarkimet në bashkitë e djathta.

Në bashkitë e djathta nuk do të hiqet asnjë vajzë ose grua nga puna.

Asnjë shkarkim i pajustifikuar, çdo lëvizje me arsye konkrete.

Vëmendja e duhur në konsituimin e këshillave të qarqeve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0073990821838379
array(1) { ["section"]=> string(127) "nga-shkarkimet-e-pajustifikuara-deri-tek-roli-i-grave-zbardhen-porosite-e-rames-per-drejtuesit-e-kater-qarqeve-te-veriut-172393" }