Nga Shqipëria në Itali me 1 kg heroinë të pastër, arrestohet trafikanti

Publikuar tek: aktualitet, më 15:40 05-03-2017 Nga Shqipëria në Itali me 1 kg heroinë të pastër, arrestohet trafikanti

Policia italiane ka arrestuar një trafikant ndërkombëtar droge nga Shqipëria, të cilit i është gjetur 1 kilogram heroinë e pastër.

Trafikanti ishte nisur nga Shqipëria me makinën e tij së bashku me një shtetas italian, por në portin e Barit është ndaluar nga Guardia di Finanza. Pasi autoritetet italiane kanë vënë re se shqiptari ishte preson me precedentë të shumtë penal në trafikimin e drogës, vendosën të kontrollojnë çantën e shpinës, ku dhe gjetën 1 kilogram heroinë e pastër. Vlera e drogës në treg llogaritet t’i kalojë 200 mijë euro.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Sot, im bir do të shënonte 22 vite të jetës së tij’, pedagogia përlot me mesazhin për të birin
Krimi monstruoz në Këlcyrë, flet gruaja e viktimës: Burri ka pasur konflikt me autorin »
Article Logic
Execution time: 0.013969898223877
array(1) { ["section"]=> string(76) "nga-shqiperia-ne-itali-me-1-kg-heroine-te-paster-arrestohet-trafikanti-70843" }