Nga sot nis tërheqja shpërblimit për pensionistët, ky është kalendari i shpërndarjes

Publikuar tek: ekonomi, më 10:02 21-12-2016 Nga sot nis tërheqja shpërblimit për pensionistët, ky është kalendari i shpërndarjes

Instituti i Sigurimeve Shoqërore dhe Posta Shqiptare kanë bërë të ditur kalendarin e plotë e shpërndarjes së shpërblimit të fundvitit për 634 mijë pensionistë në të gjithë Shqipërinë.

Tërheqja e shpërblimit ka filluar sot në orën 07:30 dhe do  të vazhdojë deri në muajin janar.

Posta ka njoftuar se do të punojë gjatë kësaj periudhe me dy turne duke nisur nga ora 07:30 deri në 20:00.

Qeveria vendosi që këtë vit të shpërblejë pensionistët me 60 mijë lekë të vjetra, shifra më e lartë e viteve të fundit. 

15657800_10209867438061695_675002653_o.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098609924316406
array(1) { ["section"]=> string(89) "nga-sot-nis-terheqja-shperblimit-per-pensionistet-ky-eshte-kalendari-i-shperndarjes-63297" }