Nga supermarketet te farmacitë, zbulohet orari i ri i bizneseve që do të lejohen hapur

Publikuar tek: aktualitet, më 17:48 30-03-2020 Nga supermarketet te farmacitë, zbulohet orari i ri i bizneseve që do të lejohen hapur

Në kuadër të masave kundër koronavirusit, qeveria ka vendosur që disa biznese, të cilat kishin kufizim në orar, mund të qendrojnë hapur edhe pas orës 13:00.

Sipas vendimit të qeverisë, nga 140 aktivitete ekonomike, vetëm 34 nuk do të lejohet që të ushtrojnë aktivitetin e tyre.

Ndërsa pjesa tjetër prej 106 aktivitetesh do të lejohen të qëndrojnë hapur, por duke respektuar rregullat mbrojtëse nga Covid-19.

Mësohet se aktivitetet që lejohen janë tatimpaguesit qe kryejnë aktivitet në fushën e prodhimit bimor dhe shtazor, përpunimin e produkteve ushqimore, prodhimeve te drurit, prodhimit te tekstileve, prodhimit te produkteve kimike, produkteve farmaceutike, prodhimit te mineraleve, prodhimi i produkteve elektronike, prodhimi i produkteve elektrike,prodhimi i mobileve,prodhimi i energjisë, prodhimi dhe furnizimi me ujë, si dhe shërbimet e pastrimit, ndërtimit te ndërtesave, punimeve inxhinierike.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0089330673217773
array(1) { ["section"]=> string(97) "nga-supermarketet-deri-te-farmacite-zbulohet-orari-i-ri-i-bizneseve-qe-do-te-lejohen-hapur-200674" }