Nga tregu i rrobave të përdorura te vendi më i vizituar, si u transformua Pazari i Korçës (FOTOT)

Publikuar tek: aktualitet, më 06:57 18-04-2018 Nga tregu i rrobave të përdorura te vendi më i vizituar, si u transformua Pazari i Korçës (FOTOT)

Pazari i Korçës ishte një nga projektet e Rilindjes urbane. Ndonëse Pazari ishte pjesë e trashëgimisë kultutore, ai nuk ishte gjë tjetër veçse një vend i mbuluar nga balta ku tregtoheshin rroba të përdorura, por jo vetëm.

Ndërsa pas kësaj gjendje Pazari i Korçës sot është transformuar dhe është kthyer në një nga vendet më të vizituara të qytetit juglindor.

Kush shkon në Korçë sigurisht që nuk mund të mos ndalet te hanet e Pazarit.

Fotot që shihni janë publikuar nga zëvendës ministri i Infrastrukturës Artan Shkreli.

“K O R Ç A : 2 0 1 3 - 2 0 1 8
("si nata me diten" jo gjithnje eshte antonim i gjetur)

Përvojë që me cilësi të ndryshme, por po aq të lartë, po ripropozohet në Vlorë”, shkruan ai në diçiturë.

30740203_1911820508891237_8142444698208829440_n.jpg

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028162956237793
array(1) { ["section"]=> string(101) "nga-tregu-i-rrobave-te-perdorura-te-vendi-me-i-vizituar-si-u-transformua-pazari-i-korces-fotot-117270" }