Ngatërruan himnin e Shqipërisë, UEFA dënon Francën

Publikuar tek: sport, më 20:54 23-10-2019 Ngatërruan himnin e Shqipërisë, UEFA dënon Francën

UEFA tashmë ka marrë një vendim për ndeshjen e 7shtatorit, Francë-Shqipëri (4-1), e vlefshme për EURO 2020, në të cilën u ngatërrua himni i Shqipërisë me atë të Andorrës. 

Nga raportimet e fundit, Komisioni i Disiplinës pranë UEFA-s, e ka dënuar Kombëtaren e Francës me një gjobë prej 20,000 eurosh. Dënimi si arsyetim përmban, vonesën për nisjen e sfidës Francë-Shqipëri në 7 shtator dhe për ngatërrimin e himnit.

Pas gabimit me himnin e Shqipërisë në 7 shtator, UEFA hapi çështjen në Komisionin e Disiplinës, kundër organizatorëve të ndeshjes Francë-Shqipëri. Newsport.al raporton se çështja pranë institucionit më të lartë të futbollit është mbyllur dhe Federata e Futbollit e Francës është dënuar me një gjobë prej 20,000.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0073258876800537
array(1) { ["section"]=> string(56) "ngaterruan-himnin-e-shqiperise-uefa-denon-francen-183237" }