Ngec në ‘sitën’ e vettingut kreu i Gjykatës së Kukësit, KPK shkarkon Shehun (ARSYEJA)

Publikuar tek: aktualitet, më 09:49 14-11-2019 Ngec në ‘sitën’ e vettingut kreu i Gjykatës së Kukësit, KPK shkarkon Shehun (ARSYEJA) Foto arkiv

Ngec në ‘sitën’ e vettingut kreu i Gjykatës së Kukësit Isuf Shehu.

Mësohet se Komisioni i Pavarur i Kualifikimit e ka shkarkuar për probleme me pasurinë.

Sipas KPK-së, kreu i Gjykatës së Kukësit nuk ka mundur të justifikojë një banesë tre-katëshe që disponon në Kukës.

Vendimi u dha nga trupa gjykuese, e cila përbëhej nga Suela Zhegu, Xhensila Pine dhe Brunilda Bekteshi, ndwrsa Shehu u gjykua nw kriteret e pasurisë, etikws dhe profesionalizmit.

Për për mediat, ai u bë i njohur për një rast skandaloz, pasi në muajin mars dhunoi në hyrjen e Gjykatës së Kukësit avokaten Aurora Guska. Rasti në fjalë u denoncua në emisionin ''Stop''.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.034157037734985
array(1) { ["section"]=> string(87) "ngec-ne-siten-e-vettingut-kreu-i-gjykates-se-kukesit-kpk-shkarkon-shehun-arsyeja-185846" }