Ngeli jashtë botërorit, Buffon fiton çmimin e rëndësishëm

Publikuar tek: sport, më 17:29 28-11-2017 Ngeli jashtë botërorit, Buffon fiton çmimin e rëndësishëm

Ai është cilësuar si një nga portierët më të mirë në botë të të gjitha kohërave.

Por në fund të karrierës së tij Buffon mori një goditje, nuk mundi të shkoj për të pestën herë në finalet e kampionatit botëror me Italinë

Por pas këtij zhgënjimi të madh për Buffon vjen dhe dita e gëzuar. 40 vjeçari italian është përzgjedhur si lojtari më i mirë i Serie A për vitin 2017-të.

Gianluigi Buffon më herët kishte deklaruar tërheqjen nga futbolli i luajtur. 

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026015043258667
array(1) { ["section"]=> string(63) "ngeli-jashte-boterorit-buffon-fiton-cmimin-e-rendesishem-101115" }