Ngërçi me listat e hapura, Basha mbledh sot aleatët

Publikuar tek: politike, më 10:24 22-09-2020 Ngërçi me listat e hapura, Basha mbledh sot aleatët Lulzim Basha me aleatet

Kryetari i PD Lulzim Basha, ditën e sotme do të zhvillojë një takim me aleatët opozitarë.

Takimi do të zhvillohet në orën 15:00 dhe në fokus do jenë ndryshimet e Kodit Zgjedhor dhe përplasjet për listat e hapura.

Kjo mbledhje vjen në një kohë kur mazhoranca është në pritje të propozimit të opozitës jashtëparlamentare për Kodin Zgjedhor, ndonëse ka theksuar se propozimi i bërë nga PS, sipas tyre përmban lista të hapura, lejon koalicionet zgjedhore dhe respekton kuotën gjinore.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012392997741699
array(1) { ["section"]=> string(57) "ngerci-me-listat-e-hapura-basha-mbledh-sot-aleatet-221219" }