'Ngërçi' në Këshillin Politik, Basha përfundon mbledhjen me aleatët

Publikuar tek: politike, më 16:08 22-09-2020 'Ngërçi' në Këshillin Politik, Basha përfundon mbledhjen me aleatët

Përfundon takimi i kryedemokratit Lulzim Basha me aleatët e opozitës së bashkuar në selinë blu.

Në fokus të takimit që zgjati rreth një orë ishin debatet për ndryshimet në Kodin Zgjedhor, lidhur me zhvillimet në Këshillin Politik.

Mazhoranca ka paraqitur një draft për mënyrën e formulimit të listave të hapura dhe koalicioneve parazgjedhore, që është refuzuar nga opozita jashtëparlamentare.

Edhe mbledhja e sotme në Këshillin Politik nuk prodhoi asnjë rezultat në këtë drejtim. Takimet e Bashës me aleatët tashmë do të jenë të përjavshme.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0124192237854
array(1) { ["section"]=> string(71) "ngerci-ne-keshillin-politik-basha-perfundon-mbledhjen-me-aleatet-221255" }