Ngërçi për listat e hapura dhe koalicionet, mblidhet Këshilli Politik

Publikuar tek: aktualitet, më 12:09 22-09-2020 Ngërçi për listat e hapura dhe koalicionet, mblidhet Këshilli Politik Keshilli Politik

Këshilli Politik është mbledhur sot për të diskutuar për listat e hapura dhe koalicionet zgjedhore, pas propozimit të bërë nga partia socialiste, propozim që është kundërshtuar nga opozita.

Ky propozim sipas opozitës nuk përmban lista të hapura. Ata nuk kanë rënë dakord, ndërsa akuzojnë mazhorancën për prishje të marrëveshjes së 5 qershorit.

Në takim sapo ka mbërritur përfaqësuesi i mazhorancës Damian Gjiknuri, dhe pritet që nga momenti në moment të shkojnë edhe përfaqësuesit e tjerë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011600017547607
array(1) { ["section"]=> string(75) "ngerci-per-listat-e-hapura-dhe-koalicionet-mblidhet-keshilli-politik-221225" }