Ngërçi politik, ambasadori i Bullgarisë nga Devolli: Dialogoni, respektoni votën e shqiptarëve

Publikuar tek: aktualitet, më 13:39 24-04-2019 Ngërçi politik, ambasadori i Bullgarisë nga Devolli: Dialogoni, respektoni votën e shqiptarëve Momchil Raytchevski 

Ambasadori i Bullgarisë, Momchil Raytchevski ka komentuar nga Devolli ngërçin politik në Shqipëri.

Ambasadori tha se situata politike në Shqipëri është e ndërlikuar, por theksoi se duhet që palët të dialogojnë.

‘Është një pyetje që shqetëson Shqipëtarët,vendimet ne BE merren nga të gjitha vendet anëtare,situata politike në vendin tuaj është e ndërlikuar. Parimi kryesor është dialogu, pasi duhet të respektohet vota e shqiptarëve.

 Ne e ndjekim se çfarë po ndodh edhe ju vete e shihni se kolegët e mi nga vendet anëtarë të BE japin mendimet e tyre për atë që ndodh në vend,akoma ka kohë, ka edhe kritere.

Shqipëria ka detyrat e veta që duhet të plotesojë,të shohim raportin e Komisionit Evropian dhe çdo gjë është në duart e qeverisë shqipëtare dhe në duart e shtetit shqipëtar. Une jam optimist’, tha Raytchevski.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092649459838867
array(1) { ["section"]=> string(98) "ngerci-politik-ambasadori-i-bullgarise-nga-devolli-dialogoni-respektoni-voten-e-shqiptareve-161677" }