'Ngërçi' politik, deputeti gjerman: Duhet dialog, PD të futet në zgjedhje

Publikuar tek: aktualitet, më 13:53 26-04-2019 'Ngërçi' politik, deputeti gjerman: Duhet dialog, PD të futet në zgjedhje

Deputeti i Bundestagut Christian Petry ka komentuar situatën politike në vendin tonë.

Petry thotë se qeveria dhe opozita duhet të dialogojnë dhe Partia Demokratike e partitë aleate duhet të futen në zgjedhjet e 30 qershorit.

'PD të futet në zgjedhjet e 30 Qershorit. Qeveria dhe opozita të dialogojnë. Ata mund të angazhohen me të më shumë forcë dhe energji', u shpreh Petry.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0068469047546387
array(1) { ["section"]=> string(75) "ngerci-politik-deputeti-gjerman-duhet-dialog-pd-te-futet-ne-zgjedhje-161942" }