Nget makinën me shpejtësi dhe i dehur, 35 vjeçari përplas dy mjete e del nga rruga

Publikuar tek: aktualitet, më 09:48 31-05-2017 Nget makinën me shpejtësi dhe i dehur, 35 vjeçari përplas dy mjete e del nga rruga

Një 35 vjeçar nga Bulqiza ka drejtuar makinën me shpejtësi dhe në gjendje të dehur, duke përplasur dy mjete e dalë nga rruga.

Specialistët e Policisë Rrugore në Komisariatin e Policisë Bulqizë ka arrestuar në flagrancë Andrea Gjokën, 35 vjeç, banues në Fushë-Bulqizë.

Burime nga policia bëjnë me dije se arrestimi i tij u bë pasi  në qytetin e Bulqizës, duke drejtuar automjetin tip “Mercedes Benz”, në gjendje të dehur dhe me shpejtësi tej normave të lejuara, ka përplasur dy automjete gjatë rrugës dhe më pas në vendin e quajtur “Kryqëzimi i Gjeologjisë”, ka humbur kontollin mbi automjet duke dalë nga rruga, ku për pasojë është dëmtuar lehtë vetë shtetasi i lartpërmendur.

Shtetasit A.Gjoka i është bërë testi i alkoolit me apartin Drager i cili rezultoi me masë alkooli 0.67 mg/l

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë Rrethit Gjyqësor Dibër për veprën penale “Shkelje e rregullave të qarkullimt rrugor”, parashikuar nga neni 291 i Kodit Penal.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « I zënë pritë teksa dhe e dhunojnë kur po kthehej në banesë, në gjendje të rëndë 25-vjeçari
Veliaj bën bilancin: Në dy vjet, 6 herë më shumë investime se sa në kohën e Bashës »
Article Logic
Execution time: 0.011078119277954
array(1) { ["section"]=> string(87) "nget-makinen-me-shpejtesi-dhe-i-dehur-35-vjecari-perplas-dy-mjete-e-del-nga-rruga-80637" }