Ngiste makinën i dehur, shoferi bën një gjest të guximshëm para policëve

Publikuar tek: aktualitet, më 10:13 27-02-2017 Ngiste makinën i dehur, shoferi bën një gjest të guximshëm para policëve

Një person është arrestuar nga policia e Shijakut, pasi ngiste makinën në gjendje të dehur.

Në pranga ka rënë R. Hoxha 62 vjeç, banues në Tiranë, pasi u kap duke drejtuar mjetin tip “Peugeot” në gjendje të dehur.

Kur policia kanë dashur ta shoqërojnë për në komisariat, 62-vjeçari ka dashur të bëjë “të fortin”, duke kundërshtuar uniformat blu.

Sipas policisë, ai nuk i është bindur urdhërit të punonjësit të Policisë të Rendit Publik për ta shoqëruar në ambientet e Komisariatit.  

Ndaj tij rëndojnë 3 akuza: “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”, “Kundërshtimi i punonjësit të policisë të rendit publik” dhe “Mosbindja ndaj urdhërit të punonjësit të policisë të rendit publik”. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Falsifikoi patentën e makinës, pranga të riut vlonjat (EMRI)
Kafeja e pensionistëve do kushtojë 20 lekë, rikthehet nisma e Edi Ramës »
Article Logic
Execution time: 0.010924100875854
array(1) { ["section"]=> string(77) "ngiste-makinen-i-dehur-shoferi-ben-nje-gjest-te-guximshem-para-policeve-70087" }