Ngjarja në Laç dhe arrestimi i Prengës, reagon Meta: Përgjegjësit para ligjit

Publikuar tek: politike, më 13:39 05-09-2015 Ngjarja në Laç dhe arrestimi i Prengës, reagon Meta: Përgjegjësit para ligjit Kreu i Kuvendit Meta

Pas ngjarjes në Laç ku mbetën të plagosur 7 persona dhe arrestimit të deputetit të PS Armando prenga ka reaguar kreu i Kuvendit Ilir Meta i cili ka kërkuar nga institucionet zbardhje të menjëhershme dhe vënien para përgjegjësisë së ligjit personat e përfshirë.

“Zyra e shtypit pranë Kryetarit të Kuvendit infromon se pasi është njohur me ngjarjen e mbrëmjes së djeshme në Lac, gjatë së cilës mbeten të lenduar disa shtetas, si dhe deklaratën e Policisë së Shtetit mbi rrethanat dhe personat e përfshirë në të dhe ndalimin nga organet e zbatimit të ligjit të deputetit Armando Prenga, Kryetari I Kuvendit kërkon nga institucionet përgjegëse zbardhjen e menjehëreshme të saj, si dhe vendosjen përpara ligjit të personave përgjegjës”, thuhet në deklaratën e shtypit të Kreut të Kuvendit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0086748600006104
array(1) { ["section"]=> string(81) "ngjarja-ne-lac-dhe-arrestimi-i-prenges-reagon-meta-pergjegjesit-para-ligjit-20027" }