Ngjarje e pazakontë/ I hedh aromë gojës që të mos kapet nga testi i alkoolit, por ja ç’ndodhi me shoferin

Publikuar tek: bota, më 13:50 28-03-2019 Ngjarje e pazakontë/ I hedh aromë gojës që të mos kapet nga testi i alkoolit, por ja ç’ndodhi me shoferin

Shumë njerëz,  për të shmangur alkotestin zgjedhin larjen e dhëmbëve apo një çokollatë të zezë.

Një shofer me emrin Efren Ramirez në SHBA ka menduar një mënyrë të pazakontë për të shmangur testin e alkoolit duke i hedhur gojës aromë Axe.

Amerikani po pinte birra në makinë kur policët rrugorë e ndaluan për alkotest. Menjëherë shoferi ka marrë një aromatikun që kishte në makinë dhe e hodhi në gojë.

Akti i shoferit nuk ishte i sukseshëm pasi u kuptua nga policët që priten gjysëm orë për ti bërë alkotestin dhe kështu Efren u arrestua dhe u gjobit.

Një përpjekje me siguri e veçantë por e dështuar.

55597551_328124588055205_814983719591870464_n.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097310543060303
array(1) { ["section"]=> string(110) "ngjarje-e-pazakonte-i-hedh-arome-gojes-qe-te-mos-kapet-nga-testi-i-alkoolit-por-ja-c-ndodhi-me-shoferin-158249" }