Ngjarje e rëndë, kundërshton policët dhe nxjerr thikën t’i qëllojë, arrestohet 32 vjeçari (TË GJITHA DETAJET- Si ndodhi)

Publikuar tek: aktualitet, më 10:05 03-06-2017 Ngjarje e rëndë, kundërshton policët dhe nxjerr thikën t’i qëllojë, arrestohet 32 vjeçari (TË GJITHA DETAJET- Si ndodhi) Foto ilustruese

Kundërshton punonjësit e policisë dhe i kanos ata duke tentuar t'i qëlloi me thikë, arrestohet në flagrancë nga policia.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, arrestuan në flagrancë shtetasin:-Eridjon Gjata, 32 vjeç, banues në lagjen "8 Shkurti" Fier.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në datën 02.06.2017, ka hedhur sende të banesës së tij në rrugën e lagjes "8 Shkurti" Fier duke krijuar zhurma shqetësuese, ka bërë  sjellje të papëlqyeshme në vende publike si edhe ka kundërshtuar me dhunë punonjësit e policisë duke tentuar t'i qëlloi ata me thikë.

U sekuestrua thika në cilësinë e provës materiale.

“Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale "Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik" ,"Prishje të rendit dhe qetesisë publike" dhe "Kanosje" parashikuar nga Nenet 236, 274 dhe 84 të Kodit Penal”, thuhet në deklaratën e policisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Basha ashpërson tonet ndaj Metës: SHPK-ja jote do falimentojë
20 bimë kanabis prangosin 2 persona, në kërkim 2 vlonjatët (EMRAT) »
Article Logic
Execution time: 0.0097410678863525
array(1) { ["section"]=> string(121) "ngjarje-e-rende-kundershton-policet-dhe-nxjerr-thiken-t-i-qelloje-arrestohet-32-vjecari-te-gjitha-detajet-si-ndodhi-81055" }