Ngjarje e rëndë në Pogradec, plagoset me thikë 27- vjeçari

Publikuar tek: aktualitet, më 12:51 06-05-2017 Ngjarje e rëndë në Pogradec, plagoset me thikë 27- vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur paraditen e sotme në një fshat të Pogradecit.

Një i ri është plagosur me thikë, ndërsa policia ka arrestuar autorin e ngjarjes.

Ngjarja ndodhi në fshatin Buçimas, në rrugë dhe është plagosur me thikë D.H, rreth 27 vjeç, banues në këtë fshat.

Nga hetimet paraprake rezulton se ky person pas një konflikti të çastit, për motive të dobëta, ishte plagosur me thikë nga një tjetër i ri, i cili pas kryerjes të veprimit ishte larguar nga vendngjarja. 

Brenda një kohe të shkurtër shërbimet e Policisë Pogradec,  bënë të mundur identifikimin dhe kapjen e autorit të dyshuar, shtetasit S.Hoxhallari, banues në fshatin Buçimas i cili ndodhet në Komisariatin e Policisë Pogradec, ku po kryhen veprimet proceduriale për arrestimin e tij.

Shtetasi D.H, pas mjekimit të marrë në Spitalin e Pogradecit, u transportua në Tiranë për mjekim më të specializuar, aktualisht jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Administratori i Ujësjellës-Kanalizimeve bën kërdinë në fondet me mijëra euro, KLSH kallëzon në prokurori
Dhanë leje për pallate në zonat e “nxehta” të Lezhës, si u zbuluan abuzimet nga 8 zyrtarët e ALUIZN-it »
Article Logic
Execution time: 0.011121988296509
array(1) { ["section"]=> string(62) "ngjarje-e-rende-ne-pogradec-plagoset-me-thike-27-vjecari-77709" }