NGJARJE E TMERRSHME/ 19 studentë vrasin veten pas rezultateve në shkollë

Publikuar tek: bota, më 13:15 01-05-2019 NGJARJE E TMERRSHME/ 19 studentë vrasin veten pas rezultateve në shkollë

Në Indi 19 studentë kanë vrarë veten nga dëshpërimi dhe trishtimi pasi panë rezultaten e tyre në testet e fundit.

Sipas CNN, këto teste janë testet përfundimtare nga të cilat një nxënës mund të pranohet në universitet në Indi.

Më shumë se 2 milion nxënës çdo vit japin këto teste dhe me siguri që jo të gjithë ia dalin. 19 djemtë që vranë veten vinin nga familje të varfëra dhe e konsideronin këtë si mundësinë e tyre të vetme për të krijuar një jetë ndryshe nga ajo e prindërve të tyre.

Zhgënjimi i tyre ishte aq i fortë sa i ka bërë që të kryejnë këtë akt duke i dhënë fund jetës tragjikisht.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012526988983154
array(1) { ["section"]=> string(78) "ngjarje-e-tmerrshme-19-studente-vrasin-veten-pas-rezultateve-ne-shkolle-162548" }