Ngjarje e tmerrshme, theret në fyt gazetarja në zyrat e redaksisë

Publikuar tek: bota, më 14:10 23-10-2017 Ngjarje e tmerrshme, theret në fyt gazetarja në zyrat e redaksisë

Një ngjarje e tmerrshme ka ndodhur në zyrat e radios “Echo of Moscoë” në Moskë, ku një person ka masakruar gazetaren, Tatyana Feldenhauer, duke e therrur atë në fyt.

Ngjraja është regjistruar në orët e para të mëngjesit të sotëm dhe mësohet se gazetarja po mjekohet në spital jashtë rrezikut për jetën, raporton The Indipendent, transmeton newsbomb.al.

Tatyana ishte zv/kryeredaktore e një prej mediave më liberale në Rusi. Sakaq thuhet se autori i sulmit, një burrë i cili kishte hyrë brenda zyrave për të masakruar gazetaren dhe u kap nga kolegët e saj. Policia mbërriti menjëherë në vendgjarje dhe bëri të mundur arrestimin e agresorit. Një gazetar i radios postoi më vonë në Twitter një foto të tij. Mësohet se autori ka patur një konflikt personal me gazetaren, i cili ende nuk është bërë i ditur. 

tatyana-feldenhauer.jpg

autori.PNG

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011270999908447
array(1) { ["section"]=> string(70) "ngjarje-e-tmerrshme-theret-ne-fyt-gazetarja-ne-zyrat-e-redaksise-96893" }