Ngjarje misterioze, gjendet e vdekur punonjësja e ambasadës amerikane në Ukrainë

Publikuar tek: bota, më 20:59 30-09-2020 Ngjarje misterioze, gjendet e vdekur punonjësja e ambasadës amerikane në Ukrainë Pamje nga vendngjarja

Autoritetet ukrainase po hetojnë vdekjen e një punonjëse të ambasadës amerikane në Kiev, i cili u gjet nga punonjësit e hekurudhës në një park ditën e sotme.

Ato po kërkojnë një burrë të dyshuar për sulmin ndaj saj. Policia tha se gruaja u gjet pa ndjenja me një dëmtim në kokë nga një kalimtar jashtë qendrës së qytetit, me veshje sportive dhe me kufje.

Ajo u dërgua në spital, ku iu nënshtrua një operacioni, por nuk mundi të mbijetojë. Policia po kërkon një burrë me flokë të errët 30-40 vjeç, i veshur me pantallona të shkurtra të errëta dhe një bluzë.

Ata kanë hapur një hetim për vrasje të dyshuar, por nuk kanë përjashtuar që vdekja të ishte aksidentale, raporton Reuters.

“Gruaja pa ndjenja u shtrua në një spital ku më pas vdiq. Gjatë ekzaminimit të sendeve të viktimës, u gjet një kartë identiteti dhe një kartë pune e Ambasadës Amerikane në emrin e saj”, tha policia në Facebook.

"Mund të jetë një krim", shkroi zëdhënësi i Ministrisë së Brendshme Artem Shevchenko.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013165950775146
array(1) { ["section"]=> string(86) "ngjarje-misterioze-gjendet-e-vdekur-punonjesja-e-ambasades-amerikane-ne-ukraine-222257" }