Ngjarje tragjike/ Kamioni me lëndë djegëse përplaset me autobusin, vdesin 53 persona

Publikuar tek: bota, më 22:24 27-01-2021 Ngjarje tragjike/ Kamioni me lëndë djegëse përplaset me autobusin, vdesin 53 persona Pamje nga vendngjarja

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Kamerun. 53 persona kanë humbur jetën dhe 29 të tjerë janë plagosur rëndë pas përplasjes së një të autobusi dhe një kamioni, që përmbante lëng djegëse.

harta.png

Aksidenti ndodhi sot, rreth orës 3 të mëngjesit me kohën lokale në Cliff of Dschang, pranë qytetit me të njëjtin emër. Autobusi i përkiste një agjencie udhëtimesh ndërurbane që operojnë në rajon.

Të plagosurit, mes të cilëve janë edhe fëmijë, sipas mediave shtetërore Kamerun CRTV, u dërguan në Spitalin e Qarkut Dschang.

Ministri tha se një hetim do të hedhë më shumë dritë mbi ngjarjen.  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rusi, ky është momenti kur kulla 40 metra 'zhduket' sa hap e mbyll sytë (VIDEO)
Me kuaj dhe traktorë në rrugë, fermerët përplasen me policinë, 1 i vdekur »
Article Logic
Execution time: 0.0123291015625
array(1) { ["section"]=> string(89) "ngjarje-tragjike-kamioni-me-lende-djegese-perplaset-me-autobusin-vdesin-53-persona-236662" }